Antalya AKEV Üniversitesi, 2017

Program Hakkında

İletişim Tasarımı Bölümü; iletişimin bütününü kapsayan görsel ve işitsel ortamlarda, tüm kurum-kuruluşların ve ürünlerinin iletişim stratejileri doğrultusunda, teknoloji kullanımını tasarım becerisiyle birleştirerek etkili görsel ve işitsel mesaj hazırlama, tasarlama, sunma ve üretme yetkinliklerine sahip öğrenciler yetiştirmek amacıyla Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde kurulmuştur.

Bölümümüzde, öğrenciler, tüm iletişim platformlarında disiplinler arası bir programda eğitim alırken, görsel düşünme ve problem çözmeyi ön plana çıkararak bilgi teknolojilerindeki gelişime ve değişen estetik değerlere paralel olarak tasarımlar gerçekleştirmeyi öğrenirler. Böylece, bölüm öğrencilerinin ulusal ve uluslararası tasarım platformlarında sunabilecekleri düzeyde kendilerine ait çalışmalardan oluşan bir görsel ve işitsel tasarım portföyüne sahip olması hedeflenmektedir. Bölüm öğrencileri, iletişim sektörünün tasarım alanındaki eğitimli uzman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yetişmektedir.

Türkiye’deki benzer programlardan farklı olarak oluşturulan İletişim Tasarımı Bölümü’nün tasarım ağırlıklı ders programında, çağdaş sanat ve yeni teknolojiler kullanımı vurgusu bulunmaktadır.
 
 
 

01.11.2017

İletişim Tasarımı ve Grafik Tasarımı bölümü öğrencilerimiz Fujifilm X Club Türkiye' de.

Üniversitemiz Meslek Yüksek Okulu Grafik Tasarım Programı ve Sanat Tasarım Fakültesi İletişim Tasarım Bölümü Temel Fotoğrafçılık dersi öğrencilerimizi, Fujifilm X Club işbirliği ile fotoğraf çekimi için Kaleiçi turuna çıkardık. Bu organizasyon ile öğrencilerimiz önceki derslerde aldıkları teorik bilgileri pratiğe dökerek, yaşadıkları şehre farklı bir gözle, fotoğrafçı gözü ile bakmayı denediler.

Bu hafta için etkinlik girilmemiştir

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

444 1 264

info@akev.edu.tr

akev.edu.tr


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Img

Yükleniyor